Światowy Dzień Kota

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto obchodzone 17 lutego, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Zwraca uwagę na konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwia ludzi na często trudny koci los.

W Polsce obchodzone było po raz pierwszy w 2006 roku z inicjatywy redaktora miesięcznika „Kot”, Wojciecha Alberta Kurkowskiego.

W naszej szkole ma już swoją wieloletnią tradycję, a w tym roku, z racji pandemii, nabrało nieco innego wyrazu. Wielu opiekunów kotów udostępniło zdjęcia swoich ulubieńców, by mogła powstać galeria „CZWÓRKOWYCH KOTÓW”. Królują w niej kociaki rasowe i wielorasowe. Widać, że cieszą się miłością domowników oraz korzystają z bliskości człowieka odwdzięczając się bezinteresownym przywiązaniem.

„Miłość jest kotem. Przychodzi, kiedy ma na to ochotę. Nie pytając o zdanie, siada na kolanach i ogrzewa cię samą swoją obecnością. Ma pazury, ale i tak wiesz, że fajnie jest mieć kota.”

John Planty

Zdjęcia naszych „czwórkowych kotów”:


Twórczość uczniów:


Kocią galerię stworzyli również uczniowie klasy 3c z okazji Światowego Dnia Kota 🌍 🐱 🐈:

Comments are closed.
Czwórka Wągrowiec /
Kontakt
  • ul. Reja 10, 62-100 Wągrowiec
  • (67) 26 21 021
  • sp4wagrowiec@interia.pl
Skip to content