Międzynarodowy dzień klocków LEGO

#SPIKEinspiruje #LEGOeduSPIKEprime

Tak, tak, to właśnie dziś! W czwartek, 28 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Lego. Został ustanowiony na pamiątkę opatentowania sposobu łączenia klocków, którymi bawią się od lat i dzieci, i dorośli. Z klocków LEGO powstają fantastyczne budowle! A poprzez zabawę z klockami, projektowanie, budowanie i konstruowanie rozwijamy swoją kreatywność i wyobraźnie.

Klocki LEGO pochodzą z Danii, a ich twórcą jest firma o tej samej nazwie założona w 1932 przez Ole Kirka Christiansena. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się tworzeniem zabawek z drewna, jednak w 1947 zaczęto produkować je z tworzywa sztucznego. Tak też powstały słynne klocki. Cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń stały się wielkim hitem na skalę światową. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958. Firma Lego od tamtej pory wypuszcza ciekawe zestawy klocków, z których można budować domy, samochody, krajobrazy.

LEGO to coś więcej, niż tylko klocki ! Zapraszamy, zobaczcie sami galerię zdjęć z zajęć z wykorzystaniem zestawów kloców LEGO Education Spike Prime i MINDSTORMS Education EV3…

Galeria zdjęć:

Comments are closed.
Czwórka Wągrowiec /
Ostatnie aktualności
Kontakt
  • ul. Reja 10, 62-100 Wągrowiec
  • (67) 26 21 021
  • sp4wagrowiec@interia.pl
Skip to content