Patron Szkoły

Informacje dotyczące Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 im Marii Curie Skłodowskiej w Wągrowcu

Czytaj więcej

ROZKŁAD ZAJĘĆ

Tutaj znajdziesz rozkład zajęć lekcyjnych i czas przerw lekcyjnych w Naszej szkole.

Czytaj więcej

"CDEW" CZWÓRKA

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan w Szkole nr 4. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Czytaj więcej

LIBRUS

Wszystkich nauczycieli zachęcamy do korzystania ze strony LIBRUS. Nasza szkoła przygotowuje świadectwa i arkusze ocen dla Naszych pupili właśnie tutaj.

Czytaj więcej

Wycieczka Wrocław klasy 6a, 6c i 5c


Dnia 25,26 maja 2017r. klasy 6a,6c i 5c uczestniczyły w wycieczce Wrocław – Książ – Osówka.

 Naszą trasę rozpoczęliśmy od  Wrocławia. Zwiedziliśmy między innymi rynek Starego Miasta  podziwiając piękny Ratusz i chłodząc się przy fontannach. Nie mieliśmy tu jednak dużo czasu, bo czekały na nas  kolejne punkty programu a mianowicie: gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie niesamowite wrażenie zrobiła na nas sala Leopolda, Ostrów Tumski a dalej Katedra św. Jana Chrzciciela. Następnie udaliśmy się do ZOO. Największe wrażenie zrobiło na wielu z nas Afrykarium. Mieliśmy okazję zobaczyć egzotyczne ryby, żółwie, rekiny, ptactwo i zwierzęta a wszystko to w nowoczesnym pawilonie. Po obejrzeniu Hali Stulecia i wspaniałych fontann udaliśmy się na podziwianie wielkiego dzieła jakim jest Panorama Racławicka
gdzie z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawego komentarza.
Po obejrzeniu Panoramy udaliśmy się do Sobótki na upragniony przez większość nocleg.

Dzień drugi  to przepiękny   Zamek Hochbergów w Książu.
Zwiedzaliśmy  jedną komnatę za drugą - każda olśniewa przepychem i bogatymi zdobieniami; wygodne fotele wręcz proszą się, by w nich usiąść. Kiedy nasycamy swe oczy pięknem zamku, pani przewodnik opowiada nam o jego historii, o księżnie Daisy, zwanej również Stokrotką, o tym, że nikt nie wie, gdzie dokładnie jest pochowana... Z zainteresowaniem zwiedzamy kolejne pomieszczenia. Ciągle utwierdzamy się w przekonaniu, że niedoszła siedziba Hitlera kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic.
Zimne i ciemne podziemia to jeszcze jeden punkt do zwiedzenia na naszej liście.
Po wyjściu na świeże powietrze mogliśmy podziwiać zamek od zewnątrz; niejeden z nas zawiesił oko na pięknych tarasach.

Kolejnym etapem tego dnia było zwiedzanie podziemnego miasta .

Pod koniec 1943 r. Niemcy rozpoczęli budowę obiektów Riese w Górach Sowich na Dolnym Śląsku w tym kompleksu Osówka. Prowadzono prace w różnych miejscach. Powstawały systemy obronne na powierzchni ziemi i podziemne sztolnie. Prace przerwano na początku 1945 roku. Ze względu na zbliżającą się Armię Czerwoną i Wojsko Polskie. Po wojnie obiekt został splądrowany i zamknięty. W 1995 roku rozpoczęto zabezpieczanie i adaptację. 9 marca następnego roku pierwsi turyści mogli zobaczyć 650 m chodników i wyrobisk. W następnej kolejności udostępniono część zachodnią i północną. Obecnie zwiedzać można 1500 m. podziemnych korytarzy, wyrobisk, hal i bunkrów.

Późnym wieczorem wróciliśmy szczęśliwi i pełni wspaniałych wrażeń.

Kalendarium Szkoły

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szkolna Nawigacja

From Address: